Pakiet do zabaw w domu

Wielki pakiet pomocy edukacyjnych do zabaw w domu.

Są to kreatywne materiały często niejednoznaczne, które poza podstawową funkcją mają również inne możliwości.

Korale matematyczne w jeden dzień mogą zmienić się w niecodzienną zabawę manipulacyjną i integracyjną. Z przeplatanek wyczarujemy prezenty dla domowników, stworzymy cudowne dekoracje dla domu, książka to nie tylko wierszyki - to również konstrukcje, pretekst do teatrzyków dla dzieci oraz super ćwiczenia logopedyczne.

Kartoniki to baza zagadek wspierająca naukę liczebników, kolorów, tworzenie zbiorów i podzbiorów ...a to dopiero część ich możliwości.

Każda  z tych pomocy oczywiście jest do wykonania samodzielnie - jednak chcieliśmy tym pakietem ułatwić życie rodzicom.

Z podobnych materiałów korzystają nauczycielki podczas poranków freblowskich dla dzieci, które są emitowane na naszym kanale na Facebooku.

Pakiet dostępny jest TUTAJ.

W skład pakietu wchodzą:

1) S. Kustosz, Rymuję i buduję. Rymowanki i wiersze do darów, wyd. 2 zmienione, Froebel.pl Sp. z o.o., Lublin 2016.

Chcesz rozwinąć u dzieci pamięć, słownictwo, myślenie logiczne i matematyczne, a także koncentrację uwagi? Pragniesz zintegrować i wprowadzić pozytywną atmosferę w grupie? Nic trudnego! Wszystko to zrealizujesz wykorzystując wiersze i rymowanki zawarte w publikacji. Jest to zbiór krótkich rymowanek i wierszy nawiązujących do schematów z różnych konstrukcji freblowskich darów. Jest to doskonały materiał dydaktyczny do edukacji matematycznej, językowej, a także przyrodniczej. Rozwija w dziecku poczucie rytmu, wyobraźnię przestrzenną, wzbogaca słownik, wdraża do tworzenia własnych rymów. Wiersze i schematy są odpowiednią bazą zarówno do pracy z grupą, jaki i indywidualnej pracy z dzieckiem. Oprócz swojej wartości edukacyjnej przynoszą przede wszystkim wiele radośći i satysfakcji, wprowadzają w świat kształtów, liczb, słów i piękna.

2) Freblowskie przeplatanki

Zestaw do kreatywnej zabawy doskonalący sprawność manualną najmłodszych. Jest to znakomity trening zręczności, precyzji i cierpliwości i dokładności. Przeplatanie jest przyjemne i kreatywne, a co najważniejsze – pozwala na doskonalenie sprawności manualnej najmłodszych.

3) Freblowskie korale matematyczne

Freblowskie liczydło koralikowe na sznurku. Liczydełko towarzyszyć może dzieciom już od pierwszych spotkań z matematyką –  jako pomoc do liczenia, dodawania, odejmowania. Schowane we freblowski woreczek stanowić będzie doskonałe dopełnienie matematycznych przygód.

4) Zestaw sylwet do teatrzyku cieni

Jest to idealny pomysł na przeprowadzenie ciekawych i atrakcyjnych zabaw i przedstawień. Dzieci wcielają się w rolę aktorów, trenują swoją wyobraźnię. Teatrzyk cieni to doskonały sposób na rozwój wyobraźni i kreatywności dziecka, a także stymulowanie aktywności poznawczej wśród najmłodszych. W zestawie ponad 140 sylwet na grubym papierze.

5) Figury liczbowe - 1 szt.

Kartoniki do klasyfikacji są doskonałym materiałem do porządkowania otoczenia oraz tworzenia wielu pojęć, nie tylko matematycznych. W pakiecie znajdziesz symbole do klasyfikowania według koloru, kształtu wielkości.

Galeria zdjęć

Freblowski Newsletter

Freblowski Newsletter

Blog Ogród Pedagogiczny

Blog Ogród Pedagogiczny

froebel dar zabawy

froebel dar zabawy
Kliknij, aby się z nami skontaktować
Ta strona korzysta z plików cookie. Używając tej strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami Twojej przeglądarki. Możesz dowiedzieć się więcej w jakim celu są używane oraz o zmianie ustawień przeglądarki. Kliknij tutaj »
zamknij